Cornell Dubilier Electronics MEXY2A334K
| Manufacturer | |
| MPN | MEXY2A334K |
| LCSC Part # | C19607883 |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 330nF ±10% 275V Through Hole,P=15mm Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics | |
| Packaging | Through Hole,P=15mm | |
| Capacitance | 330nF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ | |
| Ratings | X2;Y2 | |
| Voltage(AC) | 275V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9119 | $ 0.91 |
| 200+ | $ 0.3642 | $ 72.84 |
| 600+ | $ 0.352 | $ 211.20 |
| 1,200+ | $ 0.346 | $ 415.20 |
Standard Packaging600/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

