Knowles 2211JA250471MSTUYX
| Manufacturer | |
| MPN | 2211JA250471MSTUYX |
| LCSC Part # | C19319152 |
| Packaging | SMD,5.7x2.8mm |
| Customer # | |
| Description | 470pF X7R ±20% 250V SMD,5.7x2.8mm Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Knowles | |
| Packaging | SMD,5.7x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 750 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.9587 | $ 1.96 |
200+ | $ 0.7829 | $ 156.58 |
750+ | $ 0.7556 | $ 566.70 |
1,500+ | $ 0.7435 | $ 1115.25 |
Standard Packaging 750/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$