Coilcraft LPR6235-253PMRC
| Manufacturer | |
| MPN | LPR6235-253PMRC |
| LCSC Part # | C19191684 |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD-4P,6x6mm Power Transformers RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 350 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 834
834 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.7216 | $ 2.72 |
| 10+ | $ 2.2807 | $ 22.81 |
| 30+ | $ 2.0036 | $ 60.11 |
| 100+ | $ 1.7215 | $ 172.15 |
| 350+ | $ 1.5935 | $ 557.73 |
| 1,050+ | $ 1.5383 | $ 1615.22 |
Standard Packaging350/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



