EVISUN B0505XT-1WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505XT-1WR3 |
| LCSC Part # | C19188495 |
| Package | SMD,13.2x11.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | SMD,13.2x11.4mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Package | SMD,13.2x11.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 15 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,283
3,283
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5309 $ 1.4544 | $ 1.45 |
10+ | $ 1.218 $ 1.1571 | $ 11.57 |
30+ | $ 1.1196 $ 1.0637 | $ 31.91 |
105+ | $ 0.9244 $ 0.8782 | $ 92.21 |
495+ | $ 0.8389 $ 0.7970 | $ 394.52 |
1,005+ | $ 0.7986 $ 0.7587 | $ 762.49 |
Standard Packaging 15/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$