EVISUN B0505XT-1WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | B0505XT-1WR3 |
| LCSC Part # | C19188495 |
| Packaging | SMD,13.2x11.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | SMD,13.2x11.4mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | SMD,13.2x11.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 15 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,010
3,010
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5309 | $ 1.53 |
10+ | $ 1.218 | $ 12.18 |
30+ | $ 1.1196 | $ 33.59 |
105+ | $ 0.9244 | $ 97.06 |
495+ | $ 0.8389 | $ 415.26 |
1,005+ | $ 0.7986 | $ 802.59 |
Standard Packaging 15/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$