onsemi NCP1253BSN65T1G
| Manufacturer | |
| MPN | NCP1253BSN65T1G |
| LCSC Part # | C190290 |
| Packaging | TSOP-6-1.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Current-Mode PwM Controller for Off-line Power Supplies |
| Description | 61kHz~71kHz 8.8V~28V Flyback TSOP-6-1.5mm AC DC Converters, Offline Switchers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/AC DC Converters, Offline Switchers | |
| Manufacturer | onsemi | |
| Packaging | TSOP-6-1.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
35,052
35,052
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4865 | $ 0.49 |
10+ | $ 0.3827 | $ 3.83 |
30+ | $ 0.3373 | $ 10.12 |
100+ | $ 0.2822 | $ 28.22 |
500+ | $ 0.2352 | $ 117.60 |
1,000+ | $ 0.2206 | $ 220.60 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$