Songle Relay SLC-5VDC-SL-C
| Manufacturer |
Songle Relay
Asian Brands |
| MPN | SLC-5VDC-SL-C |
| LCSC Part # | C187900 |
| Packaging | Through Hole,32.2x27.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Single group transfer type relay |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 5V Coil Through Hole,27.6x32.2mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | Songle Relay | |
| Packaging | Through Hole,32.2x27.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
26
26
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2684 | $ 1.27 |
10+ | $ 1.0462 | $ 10.46 |
25+ | $ 0.9529 | $ 23.82 |
100+ | $ 0.8145 | $ 81.45 |
500+ | $ 0.7533 | $ 376.65 |
1,000+ | $ 0.7259 | $ 725.90 |
Standard Packaging 25/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$