Littelfuse 64800001009
| Manufacturer | |
| MPN | 64800001009 |
| LCSC Part # | C187509 |
| Packaging | Through Hole,P=22.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Cartridge Fuse Blocks, 5x20mm Fuses |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Circuit Protection Accessories | |
| Manufacturer | Littelfuse | |
| Packaging | Through Hole,P=22.7mm | |
| Fuse Type | - | |
| Current Rating | 6.3A | |
| Fuseholder Type | Fuse Holder Cover | |
| Fuse Length | 20mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 5mm | |
| Voltage Rating | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,620
3,620 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3228 | $ 1.61 |
| 50+ | $ 0.2515 | $ 12.58 |
| 150+ | $ 0.2209 | $ 33.14 |
| 1,000+ | $ 0.1828 | $ 182.80 |
| 2,000+ | $ 0.1658 | $ 331.60 |
| 5,000+ | $ 0.1557 | $ 778.50 |
| 10,000+ | $ 0.1535 | $ 1535.00 |
| 20,000+ | $ 0.1521 | $ 3042.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



