HONGFA HF46F-G/24-HS1T
| Manufacturer |
HONGFA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HF46F-G/24-HS1T |
| LCSC Part # | C185873 |
| Package | Through Hole,20.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SUBMINIATURE INTERMEDIATE POWER RELAY |
| Description | Power Relay 1 Form A: 1A (SPST-NO) 24V Coil Through Hole,7x20.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | HONGFA | |
| Package | Through Hole,20.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 160 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,703
8,703
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.484 | $ 1.48 |
10+ | $ 1.1728 | $ 11.73 |
30+ | $ 1.0165 | $ 30.50 |
160+ | $ 0.8617 | $ 137.87 |
480+ | $ 0.7691 | $ 369.17 |
960+ | $ 0.7213 | $ 692.45 |
Standard Packaging 160/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$