PULSE H1102NLT
| Manufacturer | |
| MPN | H1102NLT |
| LCSC Part # | C18584 |
| Packaging | SMD,12.7x7.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LAN XFMR 1:1 1:1 SMD |
| Description | LAN Transformer 1:1 1:1 Surface Mount,12.7x7.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Pulse Transformers | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Packaging | SMD,12.7x7.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
39,890
39,890
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.4044 | $ 2.02 |
50+ | $ 0.3079 | $ 15.40 |
150+ | $ 0.2608 | $ 39.12 |
600+ | $ 0.2187 | $ 131.22 |
2,400+ | $ 0.2072 | $ 497.28 |
4,800+ | $ 0.2002 | $ 960.96 |
Standard Packaging 600/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$