Kyocera AVX 08055A8R2JAT2A
| Manufacturer | |
| MPN | 08055A8R2JAT2A |
| LCSC Part # | C1856386 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 8.2pF 50V C0G 0805 |
| Description | 8.2pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G 0805 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,528
3,528
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.0865 | $ 0.09 |
10+ | $ 0.0675 | $ 0.68 |
30+ | $ 0.0579 | $ 1.74 |
100+ | $ 0.0508 | $ 5.08 |
500+ | $ 0.0451 | $ 22.55 |
1,000+ | $ 0.0422 | $ 42.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$