LANSON LS-601
| Manufacturer | LANSONAsian Brands |
| MPN | LS-601 |
| LCSC Part # | C182321 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Cylindrical 15A Clip Through Hole,P=7.5mm Fuseholders RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | LANSON | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Fuse Type | Cylindrical | |
| Current Rating | 15A | |
| Fuseholder Type | Clip | |
| Fuse Length | 32mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 6.35mm | |
| Voltage Rating | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 19,150
19,150 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0446 | $ 0.45 |
| 100+ | $ 0.0353 | $ 3.53 |
| 300+ | $ 0.0306 | $ 9.18 |
| 2,000+ | $ 0.0271 | $ 54.20 |
| 4,000+ | $ 0.0243 | $ 97.20 |
| 10,000+ | $ 0.0229 | $ 229.00 |
Standard Packaging2000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



