Legion RT-C14B-H1+SS21-1BB
| Manufacturer |
Legion
Asian Brands |
| MPN | RT-C14B-H1+SS21-1BB |
| LCSC Part # | C18221900 |
| Packaging | Through Hole,41x30mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH ROCKER 10A 250V |
| Description | Rocker Switch 10A(AC) 250V Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Rocker Switches | |
| Manufacturer | Legion | |
| Packaging | Through Hole,41x30mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
490
490
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6431 $ 1.5610 | $ 1.56 |
10+ | $ 1.3908 $ 1.3213 | $ 13.21 |
40+ | $ 1.2328 $ 1.1712 | $ 46.85 |
80+ | $ 1.0699 $ 1.0165 | $ 81.32 |
480+ | $ 0.9964 $ 0.9466 | $ 454.37 |
1,000+ | $ 0.9661 $ 0.9178 | $ 917.80 |
Standard Packaging 40/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$