XR XR050125TS470MVL8
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR050125TS470MVL8 |
| LCSC Part # | C18213949 |
| Packaging | Through Hole,D=15.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 47uH 5A Through Hole,D=15.5mm |
| Description | 5A 47uH ±10% Toroidal inductor Through Hole,D=15.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D=15.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,195
1,195
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3958 $ 0.3761 | $ 1.88 |
50+ | $ 0.3194 $ 0.3035 | $ 15.18 |
150+ | $ 0.2866 $ 0.2723 | $ 40.85 |
500+ | $ 0.2147 $ 0.2040 | $ 102.00 |
2,500+ | $ 0.1966 $ 0.1868 | $ 467.00 |
5,000+ | $ 0.1856 $ 0.1764 | $ 882.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$