XR XR044125TS101MVL5
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR044125TS101MVL5 |
| LCSC Part # | C18213900 |
| Packaging | Through Hole,D=13.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 100uH 3A Through Hole,D=13.5mm |
| Description | 3A 100uH ±10% Toroidal inductor Through Hole,D=13.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D=13.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,075
3,075
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3226 $ 0.3065 | $ 1.53 |
50+ | $ 0.2574 $ 0.2446 | $ 12.23 |
150+ | $ 0.2295 $ 0.2181 | $ 32.72 |
500+ | $ 0.1876 $ 0.1783 | $ 89.15 |
2,500+ | $ 0.1721 $ 0.1635 | $ 408.75 |
5,000+ | $ 0.1628 $ 0.1547 | $ 773.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$