YLPTEC K7803-2000R3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K7803-2000R3 |
| LCSC Part # | C18212378 |
| Package | SIP,11.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module with wide voltage input and non-isolated regulated output |
| Description | Buck DC DC Converter 1 Output 3.3V 2A 6V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 42 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
436
436
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.0849 $ 2.0052 | $ 2.01 |
10+ | $ 2.6594 $ 1.7287 | $ 17.29 |
42+ | $ 2.4054 $ 1.5636 | $ 65.67 |
84+ | $ 2.1498 $ 1.3974 | $ 117.38 |
504+ | $ 2.0323 $ 1.3210 | $ 665.78 |
840+ | $ 1.9783 $ 1.2859 | $ 1080.16 |
Standard Packaging 42/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$