YLPTEC R-78E3.3-0.5
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | R-78E3.3-0.5 |
| LCSC Part # | C18212316 |
| Package | SIP,11.5x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module |
| Description | Buck DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 4.75V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.5x7.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 44 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,107
1,107
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.4742 | $ 3.47 |
10+ | $ 3.0021 | $ 30.02 |
30+ | $ 2.722 | $ 81.66 |
100+ | $ 2.4388 | $ 243.88 |
500+ | $ 2.3076 | $ 1153.80 |
1,000+ | $ 2.25 | $ 2250.00 |
Standard Packaging 44/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$