KNSCHA 189RV0078
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | 189RV0078 |
| LCSC Part # | C18203158 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 35V SMD |
| Description | 47uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,880
9,880
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0356 | $ 0.71 |
200+ | $ 0.0279 | $ 5.58 |
1,000+ | $ 0.0236 | $ 23.60 |
2,000+ | $ 0.021 | $ 42.00 |
10,000+ | $ 0.0188 | $ 188.00 |
20,000+ | $ 0.0176 | $ 352.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$