Lian Xin Technology XUTS-0722-2070
| Manufacturer |
Lian Xin Technology
Asian Brands |
| MPN | XUTS-0722-2070 |
| LCSC Part # | C18202154 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Description | 14P Right Angle Through Hole,Right Angle,P=1.27mm Centronics Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/D-Sub, D-Shaped Connectors/Centronics Connectors | |
| Manufacturer | Lian Xin Technology | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,387
2,387
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0031 | $ 1.00 |
10+ | $ 0.807 | $ 8.07 |
50+ | $ 0.7098 | $ 35.49 |
100+ | $ 0.6126 | $ 61.26 |
500+ | $ 0.5542 | $ 277.10 |
1,000+ | $ 0.5235 | $ 523.50 |
Standard Packaging 50/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$