VISHAY CMF5510K790BEEB
| Manufacturer | |
| MPN | CMF5510K790BEEB |
| LCSC Part # | C1819657 |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 10.79kΩ ±0.1% 0.5W Through Hole,D2.3xL6.1mm |
| Description | 10.79kΩ ±0.1% 500mW Through Hole,D2.3xL6.1mm Metal Film Resistor |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL6.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4495 | $ 0.45 |
200+ | $ 0.174 | $ 34.80 |
500+ | $ 0.1679 | $ 83.95 |
1,000+ | $ 0.1648 | $ 164.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$