VISHAY PTF65200R00AZEB
| Manufacturer | |
| MPN | PTF65200R00AZEB |
| LCSC Part # | C1818993 |
| Packaging | Through Hole,D3.7xL9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 200Ω ±0.05% 0.25W Through Hole,D3.7xL9.5mm |
| Description | 200Ω ±0.05% 250mW Through Hole,D3.7xL9.5mm Metal Film Resistor |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D3.7xL9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 21.1066 | $ 21.11 |
10+ | $ 20.1875 | $ 201.88 |
30+ | $ 18.5957 | $ 557.87 |
100+ | $ 17.2065 | $ 1720.65 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$