Bossie BX-TS-26-12125CJ
| Manufacturer |
Bossie
Asian Brands |
| Mfr. Part # | BX-TS-26-12125CJ |
| LCSC Part # | C18078083 |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 260gf TH |
| Description | Tactile Switch SPST 260gf 5mm PC Pin 12mm x 12mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Bossie | |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
650
650
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0621 | $ 0.31 |
50+ | $ 0.0525 | $ 2.63 |
150+ | $ 0.0476 | $ 7.14 |
500+ | $ 0.044 | $ 22.00 |
2,500+ | $ 0.0411 | $ 102.75 |
5,000+ | $ 0.0396 | $ 198.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$