Bossie BX-TS-26-6645TT
| Manufacturer |
Bossie
Asian Brands |
| MPN | BX-TS-26-6645TT |
| LCSC Part # | C18078049 |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 260gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 260gf 4.5mm Gull Wing 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Bossie | |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,020
8,020
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0277 $ 0.0264 | $ 0.53 |
200+ | $ 0.0228 $ 0.0217 | $ 4.34 |
1,000+ | $ 0.0201 $ 0.0191 | $ 19.10 |
2,000+ | $ 0.0184 $ 0.0175 | $ 35.00 |
10,000+ | $ 0.017 $ 0.0162 | $ 162.00 |
20,000+ | $ 0.0162 $ 0.0154 | $ 308.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$