YUEN FUNG MT-0-103-F001-T000-RS
| Manufacturer |
YUEN FUNG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MT-0-103-F001-T000-RS |
| LCSC Part # | C1788498 |
| Package | Through Hole,13.1x8mm |
| Customer # | |
| Description | 125V SPDT Through Hole 5A Through Hole,13.1x8mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | YUEN FUNG | |
| Package | Through Hole,13.1x8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
732
732
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8805 | $ 0.88 |
10+ | $ 0.7 | $ 7.00 |
30+ | $ 0.6105 | $ 18.32 |
200+ | $ 0.5226 | $ 104.52 |
400+ | $ 0.4683 | $ 187.32 |
1,000+ | $ 0.4411 | $ 441.10 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$