YUEN FUNG MT-0-202-A101-M200-RS
| Manufacturer |
YUEN FUNG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MT-0-202-A101-M200-RS |
| LCSC Part # | C1788494 |
| Package | Through Hole,13.1x12.7mm |
| Customer # | |
| Description | 125V DPDT Through Hole 5A Through Hole,13.1x12.7mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | YUEN FUNG | |
| Package | Through Hole,13.1x12.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
502
502
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7925 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.6337 | $ 6.34 |
30+ | $ 0.5535 | $ 16.61 |
150+ | $ 0.4749 | $ 71.24 |
450+ | $ 0.4268 | $ 192.06 |
1,050+ | $ 0.4027 | $ 422.84 |
Standard Packaging 150/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$