PANASONIC EEUFR1V471LB
| Manufacturer | |
| MPN | EEUFR1V471LB |
| LCSC Part # | C178717 |
| Packaging | Through Hole,D8xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D8xL20mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 9000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 470uF | |
| Ripple Current | 1.56A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 30mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 20mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 523
523 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5829 | $ 0.58 |
| 10+ | $ 0.4731 | $ 4.73 |
| 30+ | $ 0.4198 | $ 12.59 |
| 100+ | $ 0.3666 | $ 36.66 |
| 500+ | $ 0.3343 | $ 167.15 |
| 1,000+ | $ 0.3165 | $ 316.50 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



