PANASONIC EEUFR1E221
| Manufacturer | |
| MPN | EEUFR1E221 |
| LCSC Part # | C178697 |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Capacitance | 220uF | |
| Lifetime | 6000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 950mA@100kHz | |
| Pin Spacing | 3.5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 56mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 11.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,440
2,440 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2169 | $ 1.08 |
| 50+ | $ 0.1722 | $ 8.61 |
| 150+ | $ 0.1531 | $ 22.97 |
| 500+ | $ 0.1292 | $ 64.60 |
| 2,500+ | $ 0.1185 | $ 296.25 |
| 5,000+ | $ 0.1121 | $ 560.50 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



