EVERLIGHT 18-239A/R6GHBHC-M01/2T(DF)
| Manufacturer | |
| MPN | 18-239A/R6GHBHC-M01/2T(DF) |
| LCSC Part # | C17701865 |
| Packaging | SMD-4P,1x1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 120° Red, green, blue SMD-4P,1x1mm LED Indication - Discrete RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | SMD-4P,1x1mm | |
| Forward Current | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.7V~2.1V;2.65V~2.95V;2.55V~2.8V | |
| Wavelength - Dominant | 622nm~632nm;524nm~538nm;465nm~475nm | |
| Diode Configuration | - | |
| Luminous Intensity | 45mcd~90mcd | |
| Installation method | - | |
| Color Temperature | - | |
| Peak Wavelength | 632nm;518nm;465nm | |
| Lens Color | Water Clear | |
| Viewing Angle | 120° | |
| Illumination Color | Red, green, blue | |
| Power(Watts) | - | |
| Lamp Holder Type | - |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6,720
6,720 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1062 | $ 0.53 |
| 50+ | $ 0.0828 | $ 4.14 |
| 150+ | $ 0.0711 | $ 10.67 |
| 500+ | $ 0.0623 | $ 31.15 |
| 2,000+ | $ 0.0553 | $ 110.60 |
| 4,000+ | $ 0.0518 | $ 207.20 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



