Amgis, LLC L01-6341
| Manufacturer | |
| MPN | L01-6341 |
| LCSC Part # | C17698540 |
| Packaging | Through Hole-4P,55x55mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole-4P,55x55mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Amgis, LLC | |
| Packaging | Through Hole-4P,55x55mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 4kV | |
| Secondary Side Voltage | 9V;18V | |
| Output Current | 1.112A;556mA | |
| Primary Side Voltage | 115V;230V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 43.2053 | $ 43.21 |
| 200+ | $ 17.2395 | $ 3447.90 |
| 500+ | $ 16.6632 | $ 8331.60 |
| 1,000+ | $ 16.379 | $ 16379.00 |
Standard Packaging20/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

