Amgis, LLC L01-6344
| Manufacturer | |
| MPN | L01-6344 |
| LCSC Part # | C17696584 |
| Packaging | Through Hole-4P,55x55mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole-4P,55x55mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Amgis, LLC | |
| Packaging | Through Hole-4P,55x55mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 4kV | |
| Secondary Side Voltage | 18V;36V | |
| Output Current | 556mA;278mA | |
| Primary Side Voltage | 115V;230V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 43.5302 | $ 43.53 |
| 200+ | $ 17.3691 | $ 3473.82 |
| 500+ | $ 16.7885 | $ 8394.25 |
| 1,000+ | $ 16.5022 | $ 16502.20 |
Standard Packaging20/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

