Triad Magnetics VPP36-140
| Manufacturer | |
| MPN | VPP36-140 |
| LCSC Part # | C17694936 |
| Packaging | Through Hole-8P,41.3x33.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole-8P,41.3x33.3mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Triad Magnetics | |
| Packaging | Through Hole-8P,41.3x33.3mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 4kV | |
| Secondary Side Voltage | 18V;36V | |
| Output Current | 280mA;140mA | |
| Primary Side Voltage | 115V;230V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 13.5219 | $ 13.52 |
| 200+ | $ 5.3951 | $ 1079.02 |
| 500+ | $ 5.2158 | $ 2607.90 |
| 1,000+ | $ 5.1269 | $ 5126.90 |
Standard Packaging1/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

