Johanson Dielectrics 2450BL15B0100001E
| Manufacturer | |
| MPN | 2450BL15B0100001E |
| LCSC Part # | C17676205 |
| Packaging | SMD-6P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.45GHz RF Balun, 1:2 Ratio, 50/100Ω Impedance |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | Johanson Dielectrics | |
| Packaging | SMD-6P,2x1.2mm | |
| Amplitude Balance (Max) | 2dB | |
| Return Loss(Min) | 9.5dB | |
| Phase Difference | 180°@±10° | |
| Frequency Range | 2.4GHz~2.5GHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | 1dB | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50Ω:100Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4245 | $ 0.42 |
| 200+ | $ 0.1694 | $ 33.88 |
| 500+ | $ 0.1638 | $ 81.90 |
| 1,000+ | $ 0.161 | $ 161.00 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |

