Triad Magnetics F36-170
| Manufacturer | |
| MPN | F36-170 |
| LCSC Part # | C17649162 |
| Packaging | Through Hole-6P,41.3x33.3mm |
| Customer # | |
| Description | 115V Through Hole-6P,41.3x33.3mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Triad Magnetics | |
| Packaging | Through Hole-6P,41.3x33.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 20.2598 | $ 20.26 |
200+ | $ 8.0839 | $ 1616.78 |
500+ | $ 7.8141 | $ 3907.05 |
1,000+ | $ 7.6808 | $ 7680.80 |
Standard Packaging 1/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$