NetPower Technologies NKS1000P06S05
| Manufacturer | |
| MPN | NKS1000P06S05 |
| LCSC Part # | C17563278 |
| Packaging | SMD-10P,12.2x12.2mm |
| Customer # | |
| Description | Step-down type SMD-10P,12.2x12.2mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | NetPower Technologies | |
| Packaging | SMD-10P,12.2x12.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 35.7145 | $ 35.71 |
200+ | $ 14.2516 | $ 2850.32 |
500+ | $ 13.7745 | $ 6887.25 |
1,000+ | $ 13.5397 | $ 13539.70 |
Standard Packaging 2/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$