OMRON EE-SX4350
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | EE-SX4350 |
| LCSC Part # | C17524058 |
| Package | SMD-6P,9x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Photomicrosensor (Transmissive) |
| Description | 5mm 940nm SMD-6P,9x4mm Photointerrupters - Slot Type - Logic Output RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photointerrupters - Slot Type - Logic Output | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Package | SMD-6P,9x4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
224
224
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.2003 | $ 2.20 |
10+ | $ 1.8607 | $ 18.61 |
30+ | $ 1.6482 | $ 49.45 |
100+ | $ 1.4309 | $ 143.09 |
400+ | $ 1.3327 | $ 533.08 |
800+ | $ 1.2893 | $ 1031.44 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$