Bel Fuse PC-24-50
| Manufacturer | |
| MPN | PC-24-50 |
| LCSC Part # | C17433595 |
| Packaging | Through Hole-6P,34.9x28.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 115V Through Hole-6P,34.9x28.6mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Bel Fuse | |
| Packaging | Through Hole-6P,34.9x28.6mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Primary Winding(s) | 1 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV | |
| Secondary Side Voltage | 12V;24V | |
| Output Current | 100mA;50mA | |
| Primary Side Voltage | 115V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 15.8199 | $ 15.82 |
| 200+ | $ 6.3122 | $ 1262.44 |
| 500+ | $ 6.1021 | $ 3051.05 |
| 1,000+ | $ 5.997 | $ 5997.00 |
Standard Packaging100/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

