PANASONIC AMG883543
| Manufacturer | |
| MPN | AMG883543 |
| LCSC Part # | C17359995 |
| Packaging | SMD-14P |
| Customer # | |
| Key Attributes | I2C ±2.5℃ 3V~3.6V SMD-14P Analog and Digital Output RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/Analog and Digital Output | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD-14P | |
| Detection Temperature Range | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Interface | I2C | |
| Tolerance | ±2.5℃ | |
| Standby Current | 200uA | |
| Temperature Conversion Time | - | |
| Temperature Resolution | - | |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V | |
| Features | Low-power standby |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- 2D area temperature detection: 8×8 (64 pixels)
- Digital output (with temperature value output capability)
- Compact SMD package (reflow soldering compatible)
- RoHS compliant
Applications
AI Translation
Office energy saving (HVAC/lighting control), automatic doors/elevators
In-Stock: 20
20 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 41.8942 | $ 41.89 |
| 30+ | $ 39.6508 | $ 1189.52 |
Standard Packaging100/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 6A993A |
| CNHTS | 9025191010 |
| USHTS | 9025194000 |
| TARIC | 9025190010 |
| CAHTS | 9025190011 |
| BRHTS | 90251910 |
| INHTS | 90251910 |
| MXHTS | 9025.19.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 6A993A |
| CNHTS | 9025191010 |
| USHTS | 9025194000 |
| TARIC | 9025190010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9025190011 |
| BRHTS | 90251910 |
| INHTS | 90251910 |
| MXHTS | 9025.19.01 |

