Solid State System C137A
| Manufacturer | Solid State SystemAsian Brands |
| MPN | C137A |
| LCSC Part # | C17316929 |
| Packaging | TO-48 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 40mA One unidirectional thyristor TO-48 TRIACs RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Thyristors/TRIACs | |
| Manufacturer | Solid State System | |
| Packaging | TO-48 | |
| Operating Temperature | - | |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 40mA | |
| Voltage - On State(Vtm) | 2.3V | |
| SCR Type | One unidirectional thyristor | |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 2.2V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 19.1485 | $ 19.15 |
| 200+ | $ 7.6401 | $ 1528.02 |
| 500+ | $ 7.3856 | $ 3692.80 |
| 1,000+ | $ 7.2599 | $ 7259.90 |
Standard Packaging10/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541300000 |
| USHTS | 8541300080 |
| TARIC | 8541300000 |
| CAHTS | 8541300000 |
| BRHTS | 85413019 |
| INHTS | 85413010 |
| MXHTS | 8541.30.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541300000 |
| USHTS | 8541300080 |
| TARIC | 8541300000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541300000 |
| BRHTS | 85413019 |
| INHTS | 85413010 |
| MXHTS | 8541.30.01 |

