YAGEO MFR50SFTE52-100R
| Manufacturer |
YAGEO
Asian Brands |
| MPN | MFR50SFTE52-100R |
| LCSC Part # | C173138 |
| Packaging | Through Hole,D2.4xL6.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 100Ω ±1% 500mW Through Hole,D2.4xL6.3mm |
| Description | 100Ω 500mW Metal Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% Through Hole,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | YAGEO | |
| Packaging | Through Hole,D2.4xL6.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
23,350
23,350
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
50+ | $ 0.022 | $ 1.10 |
500+ | $ 0.0178 | $ 8.90 |
1,500+ | $ 0.0155 | $ 23.25 |
5,000+ | $ 0.0136 | $ 68.00 |
25,000+ | $ 0.0124 | $ 310.00 |
50,000+ | $ 0.0118 | $ 590.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$