YAGEO MFR2WSFTE73-220R
| Manufacturer |
YAGEO
Asian Brands |
| MPN | MFR2WSFTE73-220R |
| LCSC Part # | C173080 |
| Packaging | Through Hole,D4.5xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 220Ω ±1% 2W Through Hole,D4.5xL11.5mm |
| Description | 220Ω 2W Metal Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% Through Hole,D4.5xL11.5mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | YAGEO | |
| Packaging | Through Hole,D4.5xL11.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,510
9,510
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0552 | $ 0.55 |
100+ | $ 0.0451 | $ 4.51 |
300+ | $ 0.04 | $ 12.00 |
1,000+ | $ 0.0362 | $ 36.20 |
5,000+ | $ 0.0332 | $ 166.00 |
10,000+ | $ 0.0317 | $ 317.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$