Kingbright WP934EB/2GD
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | WP934EB/2GD |
| LCSC Part # | C17261032 |
| Package | DIP-4-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED EMERALD GREEN GREEN DIFFUSED LENS TH |
| Description | Emerald Green 565nm LED Indication - Discrete 2.2V DIP-4-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs | |
| Manufacturer | Kingbright | |
| Package | DIP-4-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,308
1,308
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0438 | $ 1.04 |
10+ | $ 0.843 | $ 8.43 |
30+ | $ 0.7426 | $ 22.28 |
100+ | $ 0.6423 | $ 64.23 |
500+ | $ 0.5817 | $ 290.85 |
1,000+ | $ 0.5514 | $ 551.40 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$