Adafruit Industries 5429
| Manufacturer | |
| MPN | 5429 |
| LCSC Part # | C17232638 |
| Packaging | Through Hole,8.5x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20mA 8000K White 3.1V Through Hole,8.5x7.6mm Gadgets, Gizmos RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Maker/DIY, Educational/Gadgets, Gizmos | |
| Manufacturer | Adafruit Industries | |
| Packaging | Through Hole,8.5x7.6mm | |
| Forward Current | 20mA | |
| Color Temperature | 8000K | |
| Illumination Color | White | |
| Voltage - Forward(Vf) | 3.1V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 25.9116 | $ 25.91 |
| 200+ | $ 10.3391 | $ 2067.82 |
| 500+ | $ 9.9946 | $ 4997.30 |
| 1,000+ | $ 9.8239 | $ 9823.90 |
Standard Packaging1/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

