EVERLIGHT PT968-8C(X1-X4)XBY
| Manufacturer | |
| MPN | PT968-8C(X1-X4)XBY |
| LCSC Part # | C17179490 |
| Packaging | Through Hole,2.9x4x2.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,2.9x4x2.9mm Phototransistors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,2.9x4x2.9mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 990
990 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0635 | $ 0.64 |
| 100+ | $ 0.0516 | $ 5.16 |
| 300+ | $ 0.0456 | $ 13.68 |
| 1,000+ | $ 0.0411 | $ 41.10 |
| 5,000+ | $ 0.0375 | $ 187.50 |
| 10,000+ | $ 0.0357 | $ 357.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



