EVERLIGHT PT968-8C(6-1)
| Manufacturer | |
| MPN | PT968-8C(6-1) |
| LCSC Part # | C17179476 |
| Packaging | Through Hole,2.9x4x2.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,2.9x4x2.9mm Phototransistors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,2.9x4x2.9mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 620
620 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0584 | $ 0.58 |
| 100+ | $ 0.0455 | $ 4.55 |
| 300+ | $ 0.0391 | $ 11.73 |
| 1,000+ | $ 0.0343 | $ 34.30 |
| 5,000+ | $ 0.0304 | $ 152.00 |
| 10,000+ | $ 0.0285 | $ 285.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



