PANASONIC ECA-1AM103
| Manufacturer | |
| MPN | ECA-1AM103 |
| LCSC Part # | C1669419 |
| Packaging | Through Hole,D16xL31.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 10V 10000uF Through Hole,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D16xL31.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| Capacitance | 10000uF | |
| Lifetime | 2000hrs@85℃ | |
| Ripple Current | 2.72A@10kHz | |
| Pin Spacing | 7.5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 31.5mm | |
| Diameter | 16mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8499 | $ 0.85 |
| 10+ | $ 0.6942 | $ 6.94 |
| 30+ | $ 0.6155 | $ 18.47 |
| 100+ | $ 0.5384 | $ 53.84 |
| 500+ | $ 0.4921 | $ 246.05 |
| 1,000+ | $ 0.469 | $ 469.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

