SAMYOUNG NFA 500V100 20*40
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFA 500V100 20*40 |
| LCSC Part # | C165691 |
| Package | Through Hole,D20xL40mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 500V TH |
| Description | 100uF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D20xL40mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Package | Through Hole,D20xL40mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
141
141
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.2434 | $ 2.24 |
10+ | $ 1.9296 | $ 19.30 |
40+ | $ 1.6286 | $ 65.14 |
100+ | $ 1.4284 | $ 142.84 |
500+ | $ 1.3371 | $ 668.55 |
1,000+ | $ 1.2987 | $ 1298.70 |
Standard Packaging 20/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$