YAGEO RC0402JR-072K2L
Manufacturer
YAGEO
Asian Brands
MPN
RC0402JR-072K2L
LCSC Part #
C163447
Packaging
0402
Customer #
Key Attributes
RES 2.2kΩ ±5% 62.5mW 0402
Description
62.5mW 2.2kΩ 50V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS