KANGNEX HB9500M-9.5-03P-13-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | HB9500M-9.5-03P-13-00A |
| LCSC Part # | C162697 |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 3CIRCUIT 9.5mm |
| Description | 3 Position Barrier Block Connector 12~22 AWG 750V 32A Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
3,905
3,905
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2267 $ 0.2109 | $ 1.05 |
50+ | $ 0.1777 $ 0.1653 | $ 8.27 |
150+ | $ 0.1519 $ 0.1413 | $ 21.20 |
500+ | $ 0.1257 $ 0.1169 | $ 58.45 |
2,500+ | $ 0.114 $ 0.1061 | $ 265.25 |
5,000+ | $ 0.107 $ 0.0996 | $ 498.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$