JST 5P-SDN
| Manufacturer | |
| MPN | 5P-SDN |
| LCSC Part # | C161701 |
| Packaging | P=3.96mm |
| Customer # | |
| Description | 3.96mm 1x5P 5 Non-Latching 1 P=3.96mm Board In, Direct Wire to Board RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Board In, Direct Wire to Board | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=3.96mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,000
2,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1034 | $ 0.52 |
50+ | $ 0.0827 | $ 4.14 |
150+ | $ 0.0723 | $ 10.85 |
1,000+ | $ 0.0632 | $ 63.20 |
2,000+ | $ 0.057 | $ 114.00 |
5,000+ | $ 0.0538 | $ 269.00 |
10,000+ | $ 0.0532 | $ 532.00 |
20,000+ | $ 0.0528 | $ 1056.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$