muRata CSTLS10M0G56-B0
| Manufacturer | |
| MPN | CSTLS10M0G56-B0 |
| LCSC Part # | C160989 |
| Packaging | SIP-3-2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10MHz 47pF 25Ω SIP-3-2.5mm Resonators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Crystals, Oscillators, Resonators/Resonators | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | SIP-3-2.5mm | |
| Frequency | 10MHz | |
| Operating Temperature | -20℃~+80℃ | |
| Built - in Load Capacitance | 47pF | |
| Resonant Impedance | 25Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Oscillation circuits do not require external load capacitors. There is some variation in built-in capacitance values applicable to various IC.
- Stable over a wide temperature range.
- Compact, lightweight and exhibit superior shock resistance performance.
- Enable the design of oscillator circuits requiring no adjustment.
- Cost-effective and reliable availability.
Applications
AI Translation
- Other Usage
- Consumer/Industrial
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1651 | $ 0.83 |
| 50+ | $ 0.1311 | $ 6.56 |
| 150+ | $ 0.1165 | $ 17.48 |
| 500+ | $ 0.0983 | $ 49.15 |
| 2,500+ | $ 0.0902 | $ 225.50 |
| 5,000+ | $ 0.0853 | $ 426.50 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |



